על שלומי

      המועצה המקומית שלומי שוכנת בגליל המערבי, כ12 דקות נסיעה מחופיו המרהיבים של הים התיכון. שלומי מוקפת בשטחים ירוקים טבעיים והרים ירוקי עד.  היישוב נקרא על שם אביו של אחיהוד נשיא שבט אשר "ולמטה בני אשר נשיא,אחיהוד בן שלומי" (במדבר, ל"ד,כ"ז).  שלומי נוסדה ב 1950 על ידי עולים מבולגריה,תימן ותוניסיה אשר חיו במעברה ויישבו את המקום אשר היה נטוש לגמרי.
בשנת 1960 התושבים עברו מהמעברה לבתי קבע. בשנות ה-90 היתה עליה גדולה מברית המועצות וכ1000  אנשים התיישבו בשלומי. במהלך השנים, המועצה התפתחה וגדלה וכיום  מתגוררים בה כ-7300 תושבים.

      מערכת החינוך במועצה מקומית שלומי היא מבין המתקדמות בישראל. המערכת דוגלת ביחס אישי לכל תלמיד, למידה מותאמת וחוויתית המעניקה ביטחון לתלמידים ומאפשרת להם להתפתח, להביע את עצמם ולרכוש מיומנויות אשר ילוו אותם במהלך חייהם.  במועצה ישנם שלושה גנים, שני בתי ספר יסודיים, תיכון אורט,מכללת ארז- מרכז להכשרת מקצועות, ובית ספר למחוננים. אצלנו בשלומי הילד הוא המרכז, לכל ילד בבית ספר יש תיק מסע המלווה אותו ומאפשר לו לראות את ההצלחות שלו ואת הנקודות אותן ניתן לשפר. החינוך בשלומי  מקנה יחס אישי חם ותגבור למי שצריך. החוגים מגוונים כך שכל ילד יוכל להתפתח במה שהוא אוהב.
שלומי תומכת במערך הקליטה של עולים חדשים במועצה ובקידומם של ילדים עולים בכל התחומים, אם זה עזרה בשיעורים, בשפה ובהשתלבות וקשרים חברתיים.  אנו מעודדים את התלמידים לקבל אחד את השני ולהעניק עזרה למי שצריך.  

      בשלומי ישנה תעסוקה רבה ומגוונת, מפעלים כמו מפעל הבשר זוגלובק, מפעל קונדטוריה וולפסון מפעל מתכת חניתה ועוד דואגים לתעסוקת התושבים. במועצה יש שני מרכזים מסחרים המשמשים את הישוב והקיבוצים מסביב. במועצה המקומית דואגים לתעסוקת התושבים.

      בשנת 2000 הוקמו תיאטרון אלטרנטיבי ואולם תרבות וספורט. באולם הספורט מתקיימים אימוני אתלטיקה קלה וישנה נבחרת מצטיינת בשלומי לקפיצות טרמפולינה. בנוסף יש גם בריכת שחייה ופעילויות מגוונות לילדים ולנוער.
ליד היישוב ישנם אתרים ארכיאולוגים מהתקופה הרומית, מנזרים מימי הביניים ועוד אטרציות רבות. סמוך לשלומי יש את החופים היפים ביותר בארץ ובתוך היער הצמוד לשלומי, יער חניתה נמצאים מעיינות, נחלי איתן ומסלולי טיול.

      ראש המועצה המכהן כעת הינו גבי נעמן, אשר החזון שלו הוא שילוב של טבע,קהילה ועיר. מקום אשר שם דגש על הטבע הירוק ודאגה לקהילת שלומי. מתן עזרה וטיפול במציאת עבודה ותעסוקה לכולם, חיזוק מערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית, תוכניות לבניית אלפי יחידות דיור, מיגור פשיעה וקרקעות חינם לילדי שלומי.  
שלומי מזמינה אתכם לבוא ולחוות את הטבע, החינוך והקהילה המדהימה שנמצאת ממש כאן, אנו מחכים לכם.