מערכת החינוך

מערכת החינוך בשלומי מורכבת ממוסדות איכותיים יחד עם אנשי חינוך מהמעלה הראשונה.

הנה קצת מידע על מוסדות החינוך בשלומי:

פעוטונים

המרכז הקהילתי בשלומי מפעיל שלושה מעונות יום לתינוקות מגיל שלושה חודשים עד שלוש שנים. רשת המעונות שלנו פועלים תחת הדרכה מקצועית ומפוקחים ע"י כל הגורמים המוסמכים.  צוות  המחנכות חם, מקצועי, מודרך ומפוקח, בראשן עומדות מנהלות וותיקות, מסורות, מנוסות ומקצועיות.
אנו רואים את תפקידנו מתוך רצוננו העז לעשות את המרב על מנת לגלות את יכולותיהם ועוצמתם של התינוקות והפעוטים הנמצאים במעון, משפחותיהם וקהילתם, באופן שישפיע על חייהם וייעצב את עתידם, ופועלים מתוך אמונה שלמה בכבוד האדם ומחויבים להביא זאת לידי ביטוי בכל תחומי הפעילות במקצועיות ובערכיות.
חשוב מאוד להעניק לכם ההורים את השירות המיטבי, תוך שמירה על ביטחונם ובטיחותם של התינוקות הרכים, תוך עשייה חינוכית ופדגוגית. 
אנו דואגים לילדכם בצורה המקצועית והאיכותית ביותר וכך נותנים לכם ההורים ראש שקט על מנת שתוכלו לצאת לעיסוקכם.
עולים חדשים זוכים לצומת לב יחודית שמתבטאת בדגש על לימוד השפה ותמיכה מלאה.
אנו מאמינים ומובילים ערכים של: כבוד האדם, מקצועיות, קהילתיות ושמחת חיים.
ערכים אלה הם נר לרגלינו כל השנה והינם רלוונטיים ומשמעותיים בעשייה החינוכית שלנו.

גנים

ישנם כ-13 גני ילדים בשלומי הנותנים מענה רכב ומגוון לכל תושבי שלומי, ההורים יכולים לבחור את סגנון החינוך בו הם רוצים שילדיהם יתחנך בו, בין אם זה חינוך דתי או חילוני. מועצה מקומית שלומי שמה דגש על חינוך והילדים זוכים לצומת לב מיוחד מגיל מאוד צעיר, כבר בפעוטונים ילדים מקבלים יחס אישי וזה ממשיך עד לסיום התיכון.
ילדי הגנים זוכים לארוחות חמות מטעם המועצה ואינם צריכים להביא אוכל מהבית, דבר המקל מאוד על ההורים.
בכל גני הילדים במועצה המקומית שלומי ישנו דגש על שילוב הטבע בחינוך והמועצה מפעילה תוכנית מיוחד בשם גן בעיר בה הילדים יוצאים ליער ולומדים על הטבע, על טוואי השטח ועל המגוון של החי והצומח בטבע. הפעילות נועדה לקדם את רווחת הנפש וההתפתחות הבריאה של ילדי שלומי, הטבע מהווה מקור לביטוי הסקרנות הטבעית של הילדים. בנוסף כל הגנים מפעילים פעילויות העשרה לילדים כמו: תיאטרון, מוזיקה, מחול, שעת סיפור ועוד.
ילדי עולים חדשים מקבלים חיזוק נוסף בתחום השפה ומקבלים יחס אישי בנושא מהגננות וצוותי החינוך.

בתי ספר יסודיים

ישנם 2 בתי ספר יסודיים בשלומי בית הספר בן צבי, ובית הספר הרב מימון המיועד לאוכלוסייה הדתית.
בית הספר בן צבי ממוקם בלב שכונת מגורים. בבית ספר מתנהגים כמשפחה ודואגים לכל ילד באופן ממוקד ואישי עם צוות חינוכי מכיל ומקצועי. קיימות תוכניות העשרה רבות כגון: y tek בה בעצם מעשירים את השפה האנגלית דרך לימוד תכנים אחרים, אמירים, אל עמי, שח-מט, התנדבות בגן התקשורתי (בו הילדים לומדים כיצד לסייע לחלש מהם ומפתחים תחושת אמפטיה וסבלנות), תלמידים מנגנים בכלי נשיפה שונים, מקהלה, חונכות ועוד. בבית הספר בן צבי ישנו חדר אנגלית מתקדם עם חומרי למידה מגוונים ועשירים, חדר מתמטיקה מתפתח.
בית הספר הרבי מימון שמים דגש על כל תלמיד באופן אינבידואלי ודואגים למפות את החוזקות והחולשות שלו וכך הם מסייעים לתלמיד לפתח את החוזקות שלו ולהתגבר על החולשות וכך בעצם הם מביאים את התלמיד למצוינות. המטרה היא להוביל את התלמידים לתהליך של שיפור בביצועים האישיים ולהביא זאת לביטוי במגוון תחומים. ישנם שיעורי העשרה במגוון רחב של תחומים כגון בישול, גינה אקולוגית, תיאטרון, אומנות, מקהלה ועוד. בביה"ס הרב מימון שמים גם דגש על הקשר של התלמיד ליהדות וישנן פעילויות המעצימות את הקשר היהודי כמו קבלות שבת, הפסקות משמחות בראשי חודש, התנדבות בקהילה ואיסוף מצרכים וחלוקתם לקראת החגים, מסעות לבר-בת מצווה ובנוסף ישנם ערבי לימוד עם ההורים סביב מעגל השנה.
בכל בתי הספר במועצה ישנה התחסות ייחודית וחמה לעולים חדשים כמו: הצמדתם לילד הדובר את שפת האם של העולה, יחס חם ואישי של המחנכת או המחנך, שיעורי שפה ועוד.

חטיבת הביניים

בחטיבת הבינים והתיכון אורט שלומי הילדים זוכים להמשך חינוך איכותי המוביל להצטיינות, בית הספר "אורט" שלומי צמח מתוך תפיסה חדשנית וטכנולוגית אנו רואים באופן טבעי את חיבורן של אוכלוסיות היישוב השונות לרקמה אנושית אחת המסוגלת לקיים אורח חיים של כבוד הדדי,  ומצוינות.
התהליך החינוכי אותו עוברים בני הנוער בבית הספר שלנו מתפרס על פני שש שנות הלימודים. בתהליך חינוכי זה מושקעות אינספור שעות של מחשבה ושעות של עשיה, משאבים אנושיים ופיזיים, משאבים כספיים ואחרים, כל זאת למען כל נער ונערה שלנו.
ישנם פרויקטים חברתיים מסוגים שונים לאורך כל השנה, התלמידים זוכים לגלות עוצמת מנהיגות, יצירתיות ויכולת הענקה לזולת. צוות החינוך האיכותי נבחר בקפידה ונותן מענה אישי ומדויק לכל תלמיד, היחס האישי עם דגש על חוזקות והתגברות על החולשות מוביל את התלמידים להצטיין במסלול שבחרו, ואכן ישנן מערך של כיתות מחוננים אשר שמים דגש כל הצטיינות ושיפור יכולות התלמיד על מנת להביא אותם למיקסום היכולות האישיות שלהם וניצול הפוטנציאל המלא שלהם.
כאשר עולה חדש מגיע לחטיבת הביניים הוא מתקבל בזרועות פתוחות ודואגים לכל צרכיו מסיוע אישי, תגבור בלימודים ועוד.

תיכון

תיכון שלומי ממשיך את חטיבת הבינים ונותן מענה איכותי לחינוך הילדים עם דגש על מיצוי הפוטנציאל המצוי בכל ילד, אורט שלומי שם דגם בחטיבה ובתיכון להתקדמות טכנולוגית וזה בא לידי ביטוי בשימוש בכיתות חכמות, ספרי לימוד הנמצאים בטאבלטים ושיעורים מקוונים . כל אלו הם הבסיס ללמידה חווייתית יותר, המסוגלת לחבר עולמות בשברירי שניות אל תוך כיתת הלימוד ואל חיי התלמיד, המקבל את שפע המידע והחוויה החושית כדבר מובן מאליו בטבעיות רבה.
גם בתיכון אנו מקבלים בחום את העולים החדשים ונותינים להם גב וסיוע בכל צורך שיעלה , תגבור השפה העברית, סיוע בלימודים וכמובן יחס אישי.

חינוך בלתי פורמאלי

המחלקה לילדים ונוער בשלומי מהווה בית לכלל הילדים והנוער תוך ראייה, הקשבה לצרכיהם ומתן הזדמנות שווה, לצד חיזוק הקשר והשייכות לקהילה המקומית.
המחלקה לחינוך בלתי פורמאלית אחראית על כלל הפעילות הבלתי פורמאלית בשלומי ובליבת עשייתה בתנועות וארגוני הנוער, פעילות מנהיגות, מגוון תוכניות לילדים, מענים לנוער בסיכון, אומנויות הבמה, אתגרים וסיירות, הכנה לצה"ל, אירועי תרבות ופנאי ועוד.
המטרה שלנו היא לחזק את תחושת השייכות והגאווה הישובית, לטפח קשר איכותי ושיתופי עם ההורים וליצור מרחבים מזמינים המותאמים לכל הילדים ובני הנוער בישוב.